ВИДЕО: Времето застана, а потоа Роналдо ја покажа својата големина

Португалскиот напаѓач и член на Јуве, Кристијано Роналдо е еден од најпопуларните фудбалери на светот.

Без разлика дали настапува со својот тим или со репрезентацијата на гости, секогаш доаѓаат голем број на навивачи да го видат само него, а кога се во негова близина тогаш тоа е вистинска привилегија.

Секако дека дечињата кои излегуваат на терен со играчите секогаш имаат прилика да бидат близу своите идоли, а понекогаш и тие самите не можат да ги скријат емоциите и воодушевувањата што се наоѓаат во близина на своите херои.

Така синоќа едно дете не можеше да го тргне погледот од Роналдо, а кога Португалецот му возврати и го потапка, на неговата среќа и немаше крај.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.04.2019 - 10:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега