ВИДЕО: Вредат милиони, а оставени да се пропаѓаат во пустина - како изгледа отпадот за луксузни автомобили

Дубаи нас секогаш не асоцира, меѓу другото, на скапоцени автомобили, но сигурно не ни можете да претпоставите дека таму постои и еден од најголемите авто-отпади на луксузни автомобили во светот.

Ако ви се потребни врати за „ферари“ или можеби шофершајбна за „ламборџини“ дефинитивно тоа може овде да го пронајдете.

Тука има и оштетени автомобили, сите можни марки, така што нема само луксузни автомобили, туку и 2обични3.

Странските медиуми пренеле дека своевремено голем број бизнисмени банкротирале поради финансиски кризи, па овие автомобили морале да останат на улици.

Во некои од нив може да се најдат ситници, приврзоци и други предмети кои им припаѓале на сопствениците.

Повеќето од возилата се на аукција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 20:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега