ВИДЕО: Возврати на негативните коментари - Анета Молика ја запеа „Proud“ од Тамара

Македонската пејачка која поседува еден од најдобрите женски гласови во земјава, Анета Мицевска познатаа како Анета Молика, ја запеа песната „Proud“ која Тамара Тодевска ја изведе на евровизиската сцена.

Но, пејачката доби критики дека нее пее во живо, па одлучи да ги демантира тие шпекулации.

На Фејсбук страната на Група Молика беше објавена снимка од нејзината изведба.

„Пред некое време на еден наш настап нашето славејче Анета ја испеа песната „Proud“ во живо, па од тука имаше многу позитивни ама имаше и негативни коментари кои тврдеа дека не е во живо, па дека пее Тамара итн. Бевме приморани да ви докажеме дека Анета не пее на „плејбек“. Поздрав“, стои во опис на видеото.

Слушнете и уживајте:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 11:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега