ВИДЕО: Возеше камион и зборуваше на мобилен - направи хаос на автопат

Драматична снимка која се појави на јутјуб каналот го потресе светот, а целта на видеото е да се извлече поука од користењето на мобилните телефони додека се седи зад воланот.

Видеото е направено на еден надвозник во Флорида минатата недела, а според полицискиот извештај сообраќајната несреќа се случила на 4 јануари кога Самуел Колон (49) го управувал камионот во кој што превезувал рециклирани материјали.

 
 
12.01.2017 - 10:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа