ВИДЕО: Возачот исфрли „момче“ од автобус, минувачите го нападаа мислејќи дека тепа дете, но за кратко ја дознаа вистината

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како бесен возач исфрла „дете“ од школски автобус во САД.

Иако беше низок и со ранец на грбот, на крајот се испоставило дека се работи за педофил со џуџест раст кој носел ранец за да се вкопи помеѓу останатите деца.

Кога случајните минувачи видоа како го исфрла „детето“ од автобус, луѓето збеснаа. Една жена и физички го нападна возачот, се додека не видоа дека не се работи за дете.

На крајот тој ја симнува капата и јасно се гледа дека не станува збор за дете.

Видеото стана хит на интернет, а многумина сметаат дека овој возач е херој на денот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 13:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега