Видео: Возачите запрепастени - од небо падна мистериозен предмет среде улица

 

Оваа видео снимка направена на Тајланд, во провинцијата Патум Тани покажува невообичаена случка. Имено, пред возилата кои се движат на градскиот автопат од небо паѓа мистериозен објект.

Тамошните медиуми пишуваат дека во близина се случила експлозија во складиште на цементара од каде што долетале делови. За среќа, во овој инцидент никој не е повреден, ниту пак има материјална штета.

 

 

 

26.04.2018 - 23:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега