ВИДЕО: Волк снимен во Маврово

 

Меѓу фотографиите од Националниот парк „Маврово“ на кои се гледаат многу животни, вчера се појави снимка од волк.

Снимката е направена со помош на фотозамки во рамките на проектот за закрепнување на балканскиот рис.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 12:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега