ВИДЕО: Во зградата која гори има заглавени станари

Во зградата Б1 во Кисела Вода, се запали стан на 5-от кат. Станот е лоциран на улицата „Народни херои“ број 23 во Општина Кисела Вода.

Според најновите податоци, станот кој гори на петтиот кај е празен, а на шестиот кат има заглавено станари, а меѓу нив и деца кои според неофицијални податоци не можат да излезат од зградата.

Пет противпожарни возила го гаснат пожарот, а се слушаат и возила на Брза помош. Неколку пожарникари се обидуваат да влезат во зградата која е полна со чад. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.06.2019 - 15:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега