ВИДЕО: Вљубениот ерген славеше роденден па го зема микрофонот во рака

Славниот турски актер Бариш Ардуч вчера го прослави својот 31-ви роденден.

Вљубениот ерген како што и е познат на македонската јавност, се забавувал со бенд во живо, а бидејќи е познато дека многу сака да пее и да свири тапани, Бариш овој пат запеа на микрофонот, а присутните тоа го снимија.

Бариш моментално е актуелен со улогата на Кузгун во истоимената серија која премиерно се емитува секоја среда на турската Стар ТВ.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.10.2019 - 13:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега