ВИДЕО: Влатко Ѓорчев објави видео од преполн автобус на ЈСП и испрати порака до Владата и Шилегов - „Оставка'“

Пратеникот Влатко Ѓорчев сподели видео од преполн автобус на ЈСП и упати обвинување до градоначалникот Петре Шилегов дека волку голем број на граѓани да се најдат во тесен и затворен простор.

„До Владата и Шилегов: Како да се држи растојание 1 метар??? Оставка !! Ги ризикувате ЖИВОТИТЕ на ИЛЈАДНИЦИ луѓе. Ова е ФИЈАСКО. Ве молам СПОДЕЛЕТЕ“, напиша Ѓорчев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 08:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега