ВИДЕО: Вистински хит - Буш и Путин танцувале на традиционална музика во Сочи

На една навистина интересна снимка од 2008 година, се гледа како рускиот претседател Владимир Путин и некогашниот претседател на САД, Џорџ Буш танцуваат на традицонална музика во Сочи.

Буш бил во посета на Сочи откако ги поттикнал Грузија и Украина да се придружат на НАТО пактот на самитот на западниот воен блок во 2008 година.

Погледнете го видеото:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега