ВИДЕО: Вистински херој - погледнете како го дочекаа Циндриќ во родното место

 
Откако минатата недела ракометарите на Вардар ја освоија европската титула, тие беа спектаткуларно пречекани во Скопје на аеродромот „Александар Велики“, поминувајќи низ Порта Македонија, завршувајќи на плоштадот Македонија одпоздравени од илјадниците фанови и љубители на ракометот. Циндриќ пристигна во петокот каде што и се обрати и на публиката велејќи дека срцето му е исполнето со гордост затоа што доаѓа од тој град.
 
 
 

 

 

12.06.2017 - 09:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа