Видео: Вардар – Скопје започна со едноминутно молчење за убиениот фудбалер Мартин Јанушев

 

Натпреварот помеѓу Вардар – Скопје денеска на Телеком арената започна со едноминутно молчење во знак на почит на прерано загинатиот фудбалер Мартин Јанушев. Натпреварот се одигрува во рамките на 14. коло од првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) - објави Спорт М

Мартин Јанушев беше убиен пред „Ред кафе“ во Скопје, а засега се уште нема информации за убиецот и причините поради кои е убиен.

 

 

 

05.11.2017 - 13:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа