ВИДЕО: Вакво „југо“ не сте виделе - подобро е и од „БМВ“

На друштвените мрежи денеска се појави неверојатна снимка од автопат.

Автомобил кој во некогашна Југославија се произведуваше во Крагуевац долго важеше за најлош на светот.

На снимката се гледа како автомобил од марката „југо“ влече или народски кажано шлепа расипано „БМВ“.

Не постојат точни информации каде настанала снимката, но јасно се гледа дека „југото“ го влече „БМВ-то“ на патот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.08.2019 - 20:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега