ВИДЕО: Вака се гине на македонските пруги

 

Видеото објавено на социјалните мрежи покажува колку се „безбедни“ нашите премини на местата каде коловозите се вкрстуваат со шини.
Ова е снимка направена во Велес. Можете да забележите дека во централното градско подрачје локомотивата минува на шините а рампата стои отворена и нема никаква светлосна сигнализација.
Останува нејасно што чекаат надлежните, бидејќи кога ќе се случи некоја несреќа, реакцијата ќе биде задоцнета. 

Видеото погледнете го тука

 

 

 

14.11.2017 - 18:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа