ВИДЕО: Вака се чисти снег на улиците

Овие денови сведоци сме на големи колечини на снег на нашите простори. Гужви на патиштата, а сообраќајот некаде и целосно прекинат. 

Патните служби даваат се од себе за да се исчистата улиците од снегот. 

Погледнете како патните служби низ светот се справуваат со снегот. 

 

This is how roads are cleaned of snow in the world by ludodobola

 
 
11.01.2017 - 10:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа