ВИДЕО: Вака настануваат железнички несреќи во Македонија

Уште колку железнички несреќи треба да се случат, во кои ќе настрадаат невинин лица, за некој да обрне внимание на ова?

Рампа крената додека поминува воз на пруга е недозволива грешка на надлежните служби.

На видео објавено на Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ се гледа како воз поминува на пруга низ Овче поле, но рампата стои крената, а сигнализација нема. Видеото погледнете го ТУКА.

 

 

 

13.08.2018 - 07:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега