ВИДЕО: Вака изгледа кога ќе „згрми“ најмоќната руска бомба - Сухој исфрли „чудовиште“ од 1.500 килограми

На интернет се појави снимка од рускиот ловец-бомбардер Су-34 кој ја ифрли најмоќната авио-бомба која Русија ја има.

Станува збор за 1.500 килограми тешката КАБ-1500 која служи за утврдување на цели, а користена е за уништување на терористи во Сирија во 2015 и 2017 година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.05.2019 - 20:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега