ВИДЕО: Ужас во Русија - педофил се претставил како лекар во училиште, па силувал 12-годишно девојче

Во едно училиште во Русија во градот Сивтивкар, маж без препрека поминал покрај училишниот чувар, а потоа злоставувал 12-годишно девојче.

Инцидентот се случил на 19. ноември. Сега 45-годишниот маж е осомничен и уапсен. Објавена е и видео снимка од училишните безбедносни камери.

На снимката се гледа маж во црна облека, како поминува покрај чуварот и влегува во зградата. Тој разменува неколку зборови со чуварот, каде се претставува како родител на едно од ецата.

Пота влегува во соблекувалната, каде го гледа девојчето, се претставува како лекар и ѝ понудува медицински преглед. Пота мирно ја напушта установата.

Педофилот на судот го признал злосторството. Судот на 22. нормври му одредил притвор од два месеци, се до 19. јануари 2020 година.

Установено било дека и претходно бил осудуван за слични кривични дела, а ко сега го прогласат за виновен му се закануваат меѓу 12 и 20 години затвор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2019 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега