ВИДЕО: Урнебесен тајм-аут на струмичани - „Не си лади ку*от сега“

Во понеделникот се одигра дерби дуелот во македонската Прва одбојкарска лига во која Вардар на гостински терен кај актуелниот шампион Џио Струмица славеше со 0-3.

Нервозата и незадоволство кај домаќините беше очигледна што дури на еден од тајм-аутите еден од играчите дофрли:

„Не може  толку да губиме, не си лади ку*от, си ладиш ку*от сеа“, на што друг одбојкар покажа кон микрофонот кој што го снимаше тајм-аутот и му рече дека се снима, на што овој повторно му врати со исто.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 17:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега