ВИДЕО: УМС на ВМРО- ДПМНЕ славеше датум за избори како изборна победа

Унијата на млади сили (УМС) на ВМРО-ДПМНЕ објави видео како членството на партијата ја прославува одлуката за одржување предвремени парламентарни избори.

Со автомобили, свирежи по улиците и знамиња од Вергина тие прославуваа како да е изборна победа.

„Готови се! Време е да победиме, Македонија тоа го бара од нас! Да живее ВМРО“, пишуваа од УМС.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 11:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега