ВИДЕО: „Убиј го Србинот, таква му е судбината“ - морничава снимка од дивеење на хрватски навивачи во трамвај

На снимка која се појави на социјалните мрежи се гледа група навивачи кои се забавуваат пеејќи во трамвај во Хрватска, а главниот рефрен на песната која ја пеат е „Убиј го Србинот, таква му е судбината“.

Не е познато кога настанала оваа снимка, но е поставена во група на Фејсбук во која се наоѓаат возачи на трамвај. Коментар на снимката гласи: „Се и сешто ние возиме“.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.12.2019 - 21:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега