ВИДЕО: Убави како божици - вака изгледаат Русинките од војската која му служи на Путин

Илјадници Русинки се членови на војската и своите задачи ги завршуваат на различни терени, од врелите пустини до Арктикот окован во мраз. Немојте ни да се сомневате дека својата работа не ја извршуваат еднакво добро како мажите.

 

Овие руски Амазонки се подготвени на предизвици за да ја совладаат воената професија.

Тие одлично се снаоѓаат во најтешките ситуации и задачи. Возат огромни оклопни возила, пукаат, пилотираат авиони, а сепак им останува време да се забавуваат со колешките.

Жените во Русија немаат обврска за служење на воен рок, но можат да служат врз основа на договор. Во моментов има повеќе од 326.000 жени кои на некој начин се ангажирани во руските воени сили.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.05.2019 - 10:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега