ВИДЕО: Трудница со палка искршила ресторан - после овие зборови целосно исгубила контрола

Една очигледно многу гладна трудна жена го искршила стаклото на ресторанот во Бронкс затоа што им снемало бургери.

Полицијата и понатаму трага по жената, а сопственикот на ресторанот Симон Џонсон, прераскажал каква хистерија направила.

Жената имено сакала говедски бургер, но во тој момент во ресторанот немало спремни. Неколку минути подоцна, се вратила со безбол палка во рацете и го искршила стаклото на ресторанот, направила штета од илјади долари.

Иако бесен поради шетатата, сопственикот на ресторанот вели дека во сето тоа постои и добра страна.

-Тоа ви говори колку нашите бургери се добри - рекол Џонсон.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 10:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега