Видео: Тренерот на Црвена Звезда збесна - „Сакате ли на сите тројца да ви удрам по еден шамар“

 

Нема шега со тренерот на Црвена Звезда, Душан Алимпијевиќ кој буквално збесна на еден од тајмаутите изнервиран од играта на своите кошаркари за време на мечот со Игокеа. Црвена звезда со 82-76 го доби дуелот од АБА лигата, но тренерот Алимпијевиќ беше принуден да го повиши тонот кон своите кошаркари.

На Стефан Јанковиќ, Дејан Давидовац и Огнен Добриќ им се закани со шамарање.

-Сакате ли да ви удрам шамар на сите тројца!? Тебе, на Давидовац и Добриќ! Што влегувате кој ку*ац во игра бре!?, грмеше Алимпијевиќ на тајмаутот.

 

 

 

06.03.2018 - 16:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа