ВИДЕО: Трамп тргна на пат, па ја заборави сопругата - кога стигна до хеликоптерот се сети на Меланија

Претседателот на САД, Доналд Трамп уште еднаш се најде на удар откако ја „заборави“ својата сопруга при едно службено патување.

Имено, на снимката која кружи на интернет се гледа како американскиот претседател кој лесно оди кон службениот хеликоптер, за дури кога ќе стигне до возилото да застане и да ја почека Меланија.

Снимката е објавена на Јутјуб каналот „Фокс 10 Феникс3.

Инаку, во медиумите Трамп претходно го обвинувале дека не ја почитува сопругата кога се појави снимка на која се гледа дека 3 пати удира по ногата за Меланија да тргне кон него.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.12.2019 - 20:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега