ВИДЕО: Трамп се изнервира и почна да се расправа - „Одвратни сте и невоспитани, седи доле“

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа имаше конфликт со новинарите на конференцијта за новинари по повод вчерашните избори за американски Сенат и Претставнички дом на Когресот.

На еден од новинарите му рекол да седне, а на другиот но нарекол „невоспитана и одвратна личност“.

Како што наведува новинаската агенција, Трамп се изнервирал бидејќи новинарите му поставиле прашање за тоа зошто мигрантската колона во Мексико ја нарекува „инвазија“ на САД.

Исто така му е поставено прашање, зошто на емотивна предизборна кампања се појавува мигрант осуден на смрт поради убиство на двајца полицајци во Сакраменто во 2014 година.

 

 

 

08.11.2018 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега