ВИДЕО: Трамп на минута се појави пред новинарите - ни збор не кажа за изборите

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска на минута се појави на конференција за новинари во Белата куќа и не проговир ниту збор за изборите.

Индустрискиот индекс на берзата на Њујорк Дау Џонс скокна денеска за повеќе од  поени, надминувајќи ја првпат границата од . бодови, икоментира Трамп.

„Тоа се свети бројки. Никој не помисли дека некогаш ќе ги види тие бројки“, рекол кратко Трамп.

Претседателот на САД не одговарал на прашања на новинарите, а единствено што искоментирал била вакцината против коронавирусот.

„Многу сум возбуден за тоа што се случува на полето на развојот на вакцината против Ковид . Тоа е апсолутно неверојатно“, рекол Трамп пред да замине.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.11.2020 - 23:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега