ВИДЕО: Трамп мислел дека човек протестира против него па почнал со навреди - „Дебел си, оди дома да вежбаш“

Претседателот на САД, Доналд Трамп му рекол на човек за кој мислел дека протестира против него на митинг дека има сериозен проблем со килограмите и да оди дома да вежба.

-Тоа момче има сериозен проблем со килограмите. Оди дома! Почни да вежбаш! Водете го од овде, ве молам! Тој има поголем проблем од мене. Има поголем проблем од сите нас. Сега ќе оди дома и мама ќе му рече: „Што направи по ѓаволите?“ - рекол Трамп.

Публиката се смеела, а подоцна се испоставило дека човекот не протестирал против Трамп и дека е негов симпатизер.

Тој изјавил дека нема проблем со тоа што го кажал Трамп, а претседателот му се јавил и му се заблагодарил на поддршката.

 
 
 
View this post on Instagram

Trump in response to a heckler at his event. He just says whatever he wants 

A post shared by Deliver Liberty (@deliver_liberty) on Aug 16, 2019 at 9:36am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.08.2019 - 12:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега