ВИДЕО: Трамп го возеше „Ѕверот“ на трка

 

Не се случува секој ден претседателскиот автомобил да учествува на трки.

Не се случува секој ден претседателскиот автомобил да учествува на трки.

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп извозе круг на познатата трка Дејтон 500 во својата претседателска лимузина.

Кадилак лимузината, наречена „Ѕвер“ можеби не изгледа како тркачки автомобил, но поседува се што е потребно за да се води еден круг. Сепак, станува збор за автомобил кој чини околу 1,5 милиони долари и е тежок околу 9.000 килограми.Кадилак лимузината, наречена „Ѕвер“ можеби не изгледа како тркачки автомобил, но поседува се што е потребно за да се води еден круг. Сепак, станува збор за автомобил кој чини околу 1,5 милиони долари и е тежок околу 9.000 килограми.

18.02.2020 - 23:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега