ВИДЕО: Трамп ги игнорираше Клинотонови - Бил остана во неверување, а Хилари се правеше дека не гледа

Случувањата во првиот ред на погребот на 41. претседател на Америка, Џорџ Буш постариот стана „жешка тема“ во американските медиуми, веднаш по доажањето на семејството Трамп.

Распоредот на седење бил таков што Меланија и Доналд Трамп морало да седнат до своите претходници Мишел и Барак Обама.

Тоа и го направиле, а во моментот на доаѓањето претседателот на САД одлучил да ги игнорира Бил Клинтон и Хилари.

Трамп ја оставил Меланија да се поздрави со нив, додека тој го соблекувал капутот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 20:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега