ВИДЕО: Тој буквално јаде струја наместо храна

Нареш Кумар е 42-годишен маж од Индија кој тврди дека има единствена дарба. Вели дека црпи сила од електричната енергија и дека тоа храни, па нема потреба да јаде ништо друго.

Тој вели дека оваа дарба кај себе ја открил сосема случајно. Бил на работа и допрел жица под напон, но не му било ништо. Одлучил подобро да ја истражи својата супермоќ. Зграбил уште неколку жици под напон и сфатил дека струјата може да ја користи како храна.

-„Ако сум гладен и ако дома нема храна, имам жици и тие ме заситуваат половина час. Струја јадам како и храна.“ - вели Нареш и тврди дека може да допре било каков електричен уред како телевизор, машина за перење алишта, фрижидер и да не се случи ништо.

 

 

 

11.08.2017 - 17:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа