ВИДЕО: Тино од Сител спаси делфин на плажа во Грција

Уредникот во информативната редакција на ТВ Сител, Валентин Николоски спасил делфин додека бил на годишен одмор во Грција.
Тино кој со семејството летувал во Неа Потидеа имал несекојдневна средба со ова младенче кое најверојатно залутало кон брегот и дошло да побара помош за да се врати на отворено море.

Тино кој случајно се нашол на плажата му помогнал на делфинот да излезе на отворено море.

Погледнете го видеото

 

 

 

 

10.07.2018 - 22:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега