ВИДЕО: Тијана и нејзиниот татко правеа ајвар во Драчево - „Путин, тато и јас правиме ајвар“

Пејачката Тијана Дапчевиќ, која долги години живее и работи во Србија, не се откажува од својата земја Македонија и ги негува македонската култура и традиција.

На својот Инстаграм профил таа објави видео додека со својот татко прави ајвар во нивната куќа во Драчево.

Таа во видеото кажа дека и пејачките знаат да прават  ајвар, особено лут, каков Македонците најмногу сакаат. Ајварот е малку лут и не може секој да го јаде, рече таа.

„Путин, тато и јас правиме ајвар“, пишува во опис на видоето.

 
 
 
View this post on Instagram

Putin, tata i ja pravimo ajvar

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on Sep 29, 2020 at 2:51am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.09.2020 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега