ВИДЕО: Тешка несреќа во Белград - четиригодишно девојче и дадилка прегазени од „ауди А6“

Девојче било примено на детската клиника во Белград каде му биле констатирани тешки телесни повреди опасни по живот, односно фрактура на черепот.

Четиригодишното девојче било тешко повредено откако било прегазено од автомобил кој се движел наназад.

Девојчето било во придружба на дадилката и заедно преминувале улица, а неколку минути подоцна било примено на детската клиника во Белград со тешки повреди.

За случајот била известена и полицијата. Брзо бил идентифкуван автомобилот кој го прегазил детето, кој имал оштетување на задната страна и возачот, 22-годишниот Милан Ш.

Тој бил сослушан по налог на Второто јавно обвинителство поради тешко дело против безбедноста на јавниот сообраќај и против него била поднесена кривична пријава.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.08.2019 - 20:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега