ВИДЕО: Тепачка на патот Чачак-Ужице - се степале за време на полициски час, па пружале отпор при апсење

За време на полицискиот час во Србија, во Чачак во околу 18 часот и 30 минути на кружен тек на патот од Чачак кон Ужице, три момчиња во видно алкохолизирана состојба се степале меѓусебе. После тепачката, двајца се вратиле во автомобилот на кој имало регистрески таблички од Стара Пазова, а третиот го исфрлиле надвор, дознава агенцијата РИНА.

Меѓутоа по пријавата, дошла полиција, а при апсењето еден од трите момчиња пружал отпор.

Погледнете го видеото од местото на настанот:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 10:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега