ВИДЕО: Телохранителите на Ким повторно изненадија - ова го направија пред тој да излезе од возот

Набљудувачите кои го чекале лидерот на Северна Кореја виделе необична сцена на станицата во Владивосток.

Додека возот пристигнувал во станицата неговите телохранители истрчале надвор и почнале да ги полираат вагоните.

Во црни деловни одела и снежнобели раквици, мажите се снимени како трчат покрај возот и брзо ги бришат прозорите и вратата на оклопниот воз со кој Ким стигна на својот прв состанок со претседателот Владимир Путин.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.04.2019 - 08:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега