ВИДЕО: Таткото војник го изненади синот - Ќе плачете од оваа средба

Детенце доби изненадување кое ќе го памети засекогаш.

9-годишниот Лука не можеше да ги задржи солзите кога пред себе го здогледа татко си Роб, кој 10 месеци беше на воена служба на Блискиот Исток.

За да го изненади својот син, Роб се вклучи во тренингот на Лука по таеквондо. Додека малото дете тренираше со врзани очи, како негов противник се вклучи Роб. Замислата беше Лука да го познае татко си откако тој ќе му прозбори.

Погледнете ја емотивната реакција:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2019 - 13:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега