ВИДЕО: Таксист краде пакет пиво од трафика во Карпош

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како маж кој вози такси, краде пакет пиво од трафика.

Додека продавачот гуслужува друг муштерија, таксистот внимателно го крева пакетот со пива, најпрвин го спушта на земја, па откако виде дека никој не го гледа го однесе пакетот до неговото паркирано возило веднаш до трафиката.

Според објавата кражбата се случила во Скопје, во населба Карпош.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 16:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега