Видео: Така тоа го прават Русите - апсење на украински шпиун во Крим

Федералната служба за безбедност во Русија го уапсила Украинецот кој се сомничи за шпиунажа, соопштила нивната прес-служба.

Операцијата е извршена на 11 февруари. Констандитн Давиденко, како што е наведено, по задача на украинските специјални служби собирал информации кои претставувале државна тајна.

Тој деле информации за Руската гарда и службениците на ФСБ кои можеле да наштетат на дравната безбедност.

Покрената е кривична постапка за шпиунажа. Во тек е истрага.

 

 

 

13.02.2018 - 09:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега