ВИДЕО: Светот умира од смеа поради голманот на Бока - се претвори во напаѓач 7 минути пред крајот на мечот

Фудбалерите на Ривер Плеј после продолжетокот и пресвртот во Мадрид ги победија Бока Јуниор со 3:1 во вториот натпревар во финалето, а за време на мечот посебно „заблеска“ голманот на Бока.

Завршетокот на лудиот меч го обележа голманот Андраде.

Откако Ривер со голот на Хуан Квинтеро дојде до 2:1, Андрада одлучи дури на шест минути пред крајот да отиде пред противничкиот гол.

Тој ја започна акцијата, а потоа им се приклучи на соиграчите при корнерот. На момент само се врати на голот, а неговиот излет беше казнет во последните секунди кога Мартинез погоди за конечни 3:1.

Погледнете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.12.2018 - 19:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега