ВИДЕО: Свештеник се запали за време на „виртуелна служба“

Свештеник ја „загреа“ атмосферата повеќе отколку што требаше додека ја снимаше својата прва виртуелна служба.

Тој случајно си го запали ракавот со црквена свеќа.

Сајмон Бич од Плимут не е повреден за време на несреќата и успеал да ја пронајде смешната страна на целото случување.

23.03.2020 - 22:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега