ВИДЕО: Свештеник ја молеше полицијата да ги ослободи приведените демонстранти

 

Свештеник во мантија вечерва излезе пред полицајците на протестот пред Собранието, на кој се случија инциденти, а имаше и повредени и приведени.

Како што се гледа на снимките објавени на социјалните мрежи, свештеникот, во придружба на десетина луѓе, безуспешно апелираше до полицајците да ослободат неколкумина млади демонстранти, кои претходно беа приведени.

05.07.2022 - 22:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега