Видео: Сватовите запрепастени, се слушна само вресок - љубовницата во венчаница влета во црква

Млад пар ја организирал својата интимна свадба во Бенонија, град во јужна Африка, но никој не ни верувал дека нивната свадба ќе стигне до светски размери.

Имено, свадбата течеле по зададен план, а младенците уживале се додека не се појавила љубовницата на младоженецот. Она што многу сватови ги запрепастило е фактот дека во црква се појавила облечена во венчаница.

 

Присутните гости многу се вонзмириле, некои и врескале, што се слуша на снимката која на Твитер ја објавил музички продуцент од Јоханесбург.

 

 

 

23.06.2018 - 10:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега