ВИДЕО: Студен туш пред нацијата - за еден детаљ зборуваат сите, што се случува со раката на Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат, поранешниот потпретседател и сенатор Џо Бајден ноќеска ја имаа првата од трите дебати во пресрет на претседателските избори закажани на 3-ти ноември.

Дебатата многумина ја опишаа како хаотична, а паднаа и доста тешки зборови на двете страни. Сепак, на многумина им го привлече вниманието еден детаљ на крајот на дебатата кога пристигна и првата дама на САД, Меланија Трамп.

Меланија пристигна на сцената да го поддржи Доналд Трамп, а додека стоеја еден до друг, Трамп ѝ ја грабна раката. Некои американски медиуми пренесуваат дека Трамп на овој начин на сила ѝ ја држи раката на Меланија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.09.2020 - 12:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега