ВИДЕО: Стравичен пожар во психијатриска болница во Унгарија - меѓу настраданите има лекари и пациенти

Најмалку 6 лица загинаа во пожар во психијатриската болница во Одес, на југозападот од Украина, соопштија утринава локалните власти.

Службата за вонредни ситуации соопшти дека четири лица се хоспитализирани.

Локалната телевизија известилка дека меѓу 6-те настрадани лица има двајца доктори.

Во тек е истрагата за пожарот кој во зградата избил во понеделникот вечерта.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.06.2019 - 09:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега