Видео: Страшна повреда на теренот - голман налета на својот соиграч и му ја скрши ногата

Планиќ оваа сезона дојде во романскиот великан Стеауа од српскиот тим Војводина, а после оваа хорор повреда го очекува една долга пауза.

Ужасната фрактура на ногата се случи, откако на неговата нога падна голманот Флорин.

Ужасна скршеница на ногата го обележа натпреварот меѓу Астра и Стеауа во 19 коло од романскиот шампионат. Домаќините победија со 2:0, но фудбалот остана во втор план после повредата на српскиот фудбалер од редовите на букурешкиот гигант, Богдан Планиќ.

Се играше 77 минута кога Планиќ се обиде да спречи втор гол на Астра, но во тој момент на неговата нога налета баш голманот на неговиот тим Флорин.

Планиќ се обиде да стане, меѓутоа многу брзо виде во каква состојба е неговата нога и почна да вика од болка.

 

 

 

02.12.2017 - 19:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа