ВИДЕО: Стоилов во судир со Грците

Не мина и без посериозна жар и инцидент досегашниот тек од квалификацискиот натпревар меѓу Грција и Македонија во Кожани.

Во 38. минута мал инцидент го одбележа вториот дел од натпреварот, откако по еден жесток дуел се судри македонскиот пивот Стојанче Стоилов со крилниот ракометар на грчката репрезентација. На крајот страстите беа смирени, а двајцата ракометари добија исклучување…

 

 

 

 

29.10.2018 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега