ВИДЕО: Старица за својот 102. роденден скокна со падобран

За својот 102 роденден старица од САД по име Дороти Кастер скокна со падобран.

Таа за својот роденден се решила малку да се позабавува, па со помош на инструктор скокна со падобран на височина од 150 метри.

 

најчитано сега