ВИДЕО: Стана како ништо да не се случило - девојче преживеа пад од 25. спрат

Шестгодишно девојче од Кина паднало од 25. спрат опд зграда и за чудо преживеало.

Имено, нејзините родители ја оставиле сама додека спиела. Кога се разбудила, тргнала во потрага на родителите и случајно испаднала од прозор. Нејзиниот пад го забележала сигурносната камера во близина, информира „Сан“.

На снимката се гледа како девојчето пропаѓа низ кров, потоа некое време лежи на под, а после тоа станува и заминува како ништо да не се случило. Кровот од гаражата веројатно го ублажил падот, па благодарејќи на тоа преживеала.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 09:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега